Bolu Yurt Bolu Özel Yurt Arba Kız Yurdu Arba Yurt Bolu Bolu Kız Yurdu

HAKKIMIZDA2005 yılında M.E.B. tarafından 220 yatak kapasitesi verilmiş olan yurdumuzda bugün kurulu yatak kapasitemiz 184 olarak sınırlandırlmıştır. Bu sebepten dolayı çok geniş ve ferah odalarımız ve oda için bir öğrencinin ihtiyacı için gerekli tüm eşyalara sahiptir. 1.2.3.4 kişilik farklı oda seçenekleri ile siz öğrencileri hizmet vermektedir.

Bunlara ek olarak binamızda kesintileri gidermek amacıyla jeneratör ve yedek su deposu bulunmaktadır. Yurdumuzun yangına karşı korunması, yangının önlenmesi ve söndürülmesi bu yolla can ve mal kaybının azaltılması için gereken tüm önlemler, yönetmelikler çerçevesinde alınmış olup, her katta yangın tüpleri, yangın alarmı, duman detektörü ve her katta çıkış kapısı bulunan yangın merdivenimiz mevcuttur. Ayrıca 24 saat full kayıt sistemli ve zoomlu yüksek çözünürlüklü gece görüşlü kameralar, otomatik kartlı geçiş ve parmak izi sistemi ile sizleri daima güvence altına almayı prensip edinmiştir.

Sportif ve sosyal etkinliklere ağırlık verilerek öğrencilerimizin 24 saat faydalanabilecekleri spor salonumuz mevcuttur.
Ayrıca yurdumuz Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından belirli periyotlarda denetlenmektedir.VİZYONUMUZ VE MİSYONUMUZ

"Şehrin Kalbindeki Ev"

“En güzel hizmet insana yapılan yatırımdır” felsefesiyle yola çıkarak adeta bir inciye benzer gibi, mimari projesinden, mekansal düzenlemelerine kadar her şeyin 1.sınıf olmasına büyük özen göstererek hizmete açtığımız Özel Arba Kız Öğrenci Yurdu’muz hem sahasında önemli bir boşluğu doldurmuş hem de emsallerine güzel bir örnek teşkil etmiştir. “Arba” ismini sektöründe “marka”ya dönüştürme kararlığında olan “özel bir yurt”tur. Bu anlamda öğrencilerimizin başarısı ve istikballerine yönelik seçkin imkanlar sunan ‘‘Arba’’ herkes tarafından ve tercih edilen bir yurt olarak varlığını sürdürecek ve yarınlarınızın teminatı genç kızlarımızın öğrenim hayatlarında da sürekli

‘‘Şehrin Kalbindeki Ev’’ olarak yaşayacaktır.